کمپرسور

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در صنعت با کاهش حجم گاز در یک محفظه به منظور دستیابی به گاز فشرده از کمپرسور استفاده می نمایند. کمپرسور مانند پمپ باعث افزایش فشار سیال می گردد و سپس آن را با فشار به داخل مجراها یا لوله ها انتقال می دهد؛ با این تفاوت که در پمپ، آب که یک سیال تراکم ناپذیر است با افزایش فشار، حجم آن کاهش پیدا نمی کند و فقط با دری...

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در صنعت با کاهش حجم گاز در یک محفظه به منظور دستیابی به گاز فشرده از کمپرسور استفاده می نمایند. کمپرسور مانند پمپ باعث افزایش فشار سیال می گردد و سپس آن را با فشار به داخل مجراها یا لوله ها انتقال می دهد؛ با این تفاوت که در پمپ، آب که یک سیال تراکم ناپذیر است با افزایش فشار، حجم آن کاهش پیدا نمی کند و فقط با دریافت انرژی، سیال درون مجراها حرکت می کند ولی در کمپرسور ها از گازها استفاده می شود؛ گازها با توجه به اینکه تراکم پذیر هستند با اعمال فشار، کاهش حجم می دهند و سپس با فشار مورد نظر درون مجراها حرکت می کنند.

کمپرسور ها در صنعت کاربردهای وسیعی ( از جمله جهت انتقال گاز از طریق خطوط لوله، ترمز خودروهایی که با هوا کار می کنند، افزایش فشار هوای ورودی به توربین های گاز، سیستم های تهویه مطبوع هوا (سیستم های تبریدی) مانند چیلر، فن کویل، کولر گازی، یخچال و فریزر و...) را شامل می شوند.

نحوه عملکرد کمپرسور در سیستم ها

الکتروموتور ها که می توانند از نوع دیزلی یا برقی متناسب با ظرفیت کمپرسور باشند با دریافت انرژی الکتریکی و انجام فرایند هایی این انرژی را به انرژی مکانیکی تبدیل می نمایند و سپس انرژی مکانیکی تولید شده را برای فشرده سازی هوا یا گاز به واحد کمپرسور منتقل می نمایند. کمپرسور ها نیز با توجه به نوع آنها، می توانند با کاهش حجم یا افزایش انرژی جنبشی گاز ورودی به آنها، گاز را متراکم نمایند. فرایند متراکم نمودن گاز باعث فشرده سازی گاز و افزایش چشمگیر دمای گاز به دلیل بالا رفتن انرژی جنبشی گاز تحت تراکم می شود.

کمپرسور ها از نظر کارکرد و عملکردشان در نحوه انتقال انرژی به دو دسته اصلی دینامیکی و یا جابجایی مثبت تقسیم می شوند:

کمپرسورهای دینامیکی

کمپرسور های دینامیکی از جمله کمپرسورهایی می باشند که بصورت دائم و با فشار ثابت ولی دبی متغیر کار می کنند. همچنین آنها مناسب فشار های پایین و دبی های بالا هستند. کمپرسور های دینامیکی نسبت به جابجایی مثبت آلودگی صوتی کمتری تولید می کنند ولی قدرت اعمال فشار آنها نسبت به نوع دیگر کمتر می باشد. آنها در دو نوع جریان شعاعی یا سانتریفیوژی (Centrifugal) و جریان محوری (Axial) در بازار موجود هستند.

جریان شعاعی

به کمپرسور های جریان شعاعی، گریز از مرکز یا سانتریفیوژی نیز می گویند. این نوع سیستم ها هوا را از طریق پره های شعاعی به مرکز کمپرسور هدایت می کنند و به دام می اندازند و سپس با استفاده از نیروی گریز از مرکز، سرعت جریان گاز درون محفظه را افزایش می دهند. سپس با برخورد به بدنه محفظه، گاز تحت فشار قرار گرفته و سپس گاز را با فشار به محیط بیرون پرتاب می کنند. پروانه های بکار رفته در نوع سانتریفیوژی معمولا از جنس آلیاژ stainless Steel و آلومینیوم ساخته می شوند.

 

جریان محوری (Axial Comperssor)

این نوع کمپرسور ها نسبت به نوع قبلی سرعت بالاتری دارند و برای تولید حجم زیادی گاز در فشار های متوسط بکار می روند. در این نوع کمپرسور ها به منظور فشرده سازی هوا، هوا از میان پروانه های آبشاری که از پره های ثابت و متحرک تشکیل شده اند عبور می کند. پروانه های دوار بر روی یک شفت در مرکز سیستم قرار می گیرند و باعث افزایش جریان هوای ورودی به داخل آن می شوند. هنگامی که هوا با سرعت از پروانه های دوار عبور می کند به پروانه های ثابت برخورد می نماید، فشار گاز افزایش پیدا می کند و باعث فشرده شدن هوا می شود.

کمپرسورهای جابجایی مثبت (Displacement compressor)

کمپرسور های جابجایی مثبت از جمله سیستم هایی می باشند که بر خلاف انواع دینامیکی با دبی ثابت و فشار متغیر می توانند بر روی گاز فشار های زیاد را اعمال کنند. همچنین این نوع از کمپرسور ها به صورت دایم نمی توانند کار کنند، آلودگی صوتی بیشتری نسبت به نوع دینامیکی تولید می کنند و همچنین دبی گاز خروجی از آنها نیز نسبت به نوع دینامیکی کمتر است. این نوع دستگاه ها به دو دسته رفت و برگشتی و روتاری تقسیم می شوند. دسته رفت و برگشتی شامل پیستونی و دیافراگمی و دسته روتاری شامل اسکرو یا اسکرول، دندانه دار و فرفره ای و ... تقسیم بندی می شوند.

پیستونی (Piston compressors)

 این نوع کمپرسور گاز مبرد را به وسلیه یک پیستون و شفت متراکم می نماید، به این صورت که هنگام  ورود گاز ، شفت در بالای پیستون قرار دارد و در مرحله بعد برای متراکم کردن گاز شفت به پایین می آید و گاز متراکم می گردد. این نوع از کمپرسور ها قدرت زیادی در فشرده سازی گاز دارند؛ همچنین صدای زیادی تولید می کنند و بیشتر در مناطق گرم بکار می رود.

اسکرول (Screwcompressors) 

این کمپرسور ها از دو مارپیچ ثابت و متحرک ساخته شده اند که با حرکت در جهت مخالف یکدیگر موجب متراکم کردن گاز می شوند. ساختار این کمپرسور به نحوی است که شفت مارپیچ متحرک هنگام ورود گاز 360 درجه می چرخد و گاز را متراکم می سازد. این نوع از کمپرسور ها قیمت بیشتری نسبت به بقیه دارند. صدای تولید شده به وسیله این نوع از سیستم ها بسیار کم است و همچنین برای ظرفیت های زیاد، بیشتر از این نوع کمپرسورها استفاده می نمایند.

دندانه دار

این نوع کمپرسور ها در دسته جابجایی مثبت قرار دارند و از طریق سه مرحله مکش، تراکم و رانش هوا را فشرده می سازند. این نوع کمپرسورها در داخل خود دو روتور یا شفت مارپیچ دارند که در یک محفظه در کنار یکدیگر قرار دارند و در هنگام فشرده سازی هوا به سمت یکدیگر دوران می کنند. ابتدا کمپرسور هوا را به داخل خود مکش می کند و سپس محفظه با حرکت روتور ها به آرامی کوچک می شود و باعث می شود حجم محفظه کاهش یابد و گاز تحت فشار قرار گیرد. خروجی محفظه کمپرسور به وسیله یکی از روتور ها مسدود است و در هنگامی که فشار گاز به حد مورد نظر متراکم شود، یکی از روتور ها راه خروجی را باز می نماید و هوای فشرده شده به بیرون راه پیدا می کند.

بیشتر

کمپرسور هیچ محصولی در این شاخه موجود نمی‌باشد.